Крим: активісти і члени регіональних меджлісів отримують попередження від російської поліції

By Gromada | 10/04/2020 | Повідомлення, Суспільство

Співробітники російської поліції в анексованому Криму продовжують приносити «попередження про неприпустиміть порушення закону» кримським татарам. Серед них – члени регіональних меджлісів, повідомив 9 квітня на своїй Фейсбук-сторінці голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

За його даними, 9 квітня російські поліцейські «здійснили обхід будинків» кримських татар у Судаку.

«В Судаку російські карателів обходять будинки кримських татар – активістів кримськотатарського національного руху, членів Судакського регіонального меджлісу», – написав Чубаров.

Читайте також: Росія: суд відклав засідання у справі проукраїнського активіста з Криму Олега Приходька​

Як він стверджує, російські силовики цікавилися намірами кримських татар брати участь у акції «Марш гідності», яку ініціював Меджліс.

Кримськотатарський активіст Наріман Джелял повідомив, що 9 квітня сім «попереджень про неприпустимість порушення закону» від російських поліцеських отримали також активісти в Радянському районі Криму. В докуметі міститься попередження російських силовиків «про неприпустимість протиправних дій 3 травня «Марш гідності», 18 травня «День депортації кримських татар» і 26 червня «День прапора кримськотатарського народу». В тому числі участь в незаконних масових заходах, мітингах, ходах, одиночних пікетах».

9 квітня російські силовики прийшли в дім фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Марлена (Сулеймана) Асанова, якого заарештували ще в 2017 році, аби «застерегти» його від участі в «несанкціонованих акціях».

22 січня Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що 2 травня цього року кримські татари планують масово перетнути адмінкордон із анексованим Кримом в пункті пропуску «Чонгар».

6 грудня 2019 року Рефат Чубаров анонсував підготовку і проведення ходи з материкової частини України до анексованого Росією Криму. За словами голови Меджлісу, організатори мають намір також звернутися до низки країн і міжнародних організацій, щоб вони взяли участь в марші. Однак наприкінці березня стало відомо про перенесення маршу через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19.