Емма Андієвська, Сергій Плохій, Павло Маков, Вікторія Польова і «Вавілон 13» отримали Шевченківську премію

By Gromada | 09/03/2018 | Повідомлення, Суспільство

До дня народження Тараса Шевченка президент Петро Порошенко вручив найвищу творчу національну премію України 2018 року митцям, яких подав Комітет із Шевченківської премії.

Відзнаку отримали художник Павло Маков – за мистецький проект «Втрачений Рай», композитор Вікторія Польова – за хорову симфонію на канонічні тексти «Світлі піснеспіви», а також представники творчого об’єднання «Вавілон 13»: режисер Володимир Тихий, оператор Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко та Юрій Грузінов – за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Премією також відзначена письменниця Емма Андієвська ​за книги поезій «Щодення: перископи», «Маратонський біг», «Шухлядні краєвиди», «Бездзиґарний час», «Міста-валети», яка, на жаль, з поважних особистих причин не змогла бути присутньою на церемонії. Емма Андієвська також є відомою художницею.

Національну Шевченківську премію за книгу «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» отримав професор історії, директор Українського наукового інституту у Гарвардському університеті Сергій Плохій.

Представляючи Сергія Плохія, президент України наголосив, що «фундаментальне науково-публіцистичне дослідження історії України, видане спочатку англійською, а згодом українською мовами», доносить світові правду про Україну.

Розмову із Сергієм Плохієм про роль національної еліти у збереженні державності дивіться на сайті Радіо Свобода у програмі «Ваша Свобода» о 15:30.

У 2018 році розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка становить 240 тисяч гривень кожна.