Затягування із запобіганням корупції ставить під загрозу впровадження безвізового режиму з ЄС
By Vyborec | 01/05/2016 | ПовідомленняЗатягування зі створенням Національного агентства з питань запобігання корупції ставить під загрозу впровадження безвізового режиму України з Євроcоюзом, заявив Олексій Хмара.
«Україна взяла на себе добровільне зобов’язання до кінця першого кварталу цього року створити агентство і показати, що воно працює. Тільки тоді європейські інституції, які ще мають ратифікувати безвізовий режим з Україною, проголосують безпроблемно. Тобто в будь-який момент європейці можуть відмовитися від своїх слів про безвізовий режим на підставі того, що Україна теж відмовилася від своїх зобов’язань і не реформувала антикорупційну інституцію», – зазначив Хмара.
Кабінет міністрів оголосив повторний конкурс на посади двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Документи для участі в повторному конкурсі з відбору кандидатів можуть бути подані з 4 до 18 січня 2016 року.
Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Очікувалось, що агентство мало би запрацювати до кінця 2015 року.
11 грудня уряд призначив на посаду трьох із п’яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції – Наталію Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох із п’яти вакантних посад є «достатньою умовою для запуску агентства». Водночас активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, а для ухвалення будь-якого рішення НАЗК потрібно мінімум три голоси, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу тощо.
Активісти звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра та міжнародних інституцій із закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агенства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства.
Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.
Боротися з корупцією в Україні покликані три структури – Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.
…